Feliani

Jako mama w pierwszej kolejności zależy mi na bezpieczeństwie dzieci. Tworzone przeze mnie produkty są zgodne z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami. Dlatego każdy przedmiot przeznaczony dla dzieci musi spełniać surowe wymogi zawarte m.in. w:

  • Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek. Zwana Dyrektywą Zabawkowa 2009/48/WE.
  • Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek.

Przestrzeganie tych regulacji, co ono w pratyce oznacza?

Na etapie projektowania i doboru surowców bardzo ważne jest by finalny produkt był dla dziecka bezpieczny: konstrukcyjnie (np. żaden element nie odpadnie i nie sprawi, że dziecko się nim zadławi), palnościowo (nie będzie stanowić zagrożenia pożarowego), a przede wszystkim chemicznie (nie będzie zawierał szkodliwych dla dziecka substancji chemicznych). Nie wystarczy tylko stosować się do wytycznych. W związku z tym konieczne jest także potwierdzenie bezpieczeństwa badaniami laboratoryjnymi wg testów zebranych w normach zharmonizowanych dla zabawek EN 71-1, EN 71-2 i EN 71-3. Metody badawcze potwierdzające zgodność są bardzo precyzyjne. Dlatego my rodzice możemy spać spokojnie wiedząc, że produkt spełniający wymagania w rękach naszej pociechy nie stanowi dla niej zagrożenia. 

Czy produkt marki Feliani jest bezpieczny dla dziecka?

TAK!
Ponieważ testy laboratoryjne potwierdziły zgodność z normami zharmonizowanymi PN-EN 71-1; PN-EN 71-2;  PN-EN 71-3. W związku z powyższym umocowało mnie to do wystawienia Deklaracji Zgodności – CE. Oryginał dokumentu do wglądu znajduje się TUTAJ.

Nasz produkt gwarantuje bezpieczeństwo chemiczne dzięki materiałom posiadającym certyfikat Oeko tex 100 w klasie I. Certyfikat ten dotyczy bezpieczeństwa tekstyliów dla dzieci i niemowlaków. Przede wszystkim jednak dzięki rygorystycznym badaniom migracji pierwiastków PN-EN 71-3. Wspomniane badania są obowiązkowe dla zabawek, a których certyfikat Oeko tex 100 nie obejmuje.